tel: +421 903 709 305

Späť

Ako namontovať skľučovadlo na vŕtačku Proxxon 50 a 50/E?

Pridané: 18.2.2012 19:00:00 Počet zobrazení: 5297

18 Február 2012

Minivŕtačky rady Micromot 50 sa vyrábajú v troch prevedeniach - 50, 50/E, 50/EF. Prvé dve sa dodávajú s klieštinami a 50/EF so skľučovadlom. Problém nastane ak pri práci zistíme, že by sme potrebovali dať na "klieštinovú" vŕtačku skľučovadlo. Odmontujeme teda hlavu aj s klieštinou a zistíme, že oska ktorá trčí z tela vŕtačky je príliš krátka. Skľučovadlo tam síce nasadíme, ale nebudeme ho môcť využívať v plnom rozsahu.

Ako namontovať skľučovadlo na vŕtačku Proxxon 50 a 50/E?

V našom obchode už máme v ponuke aj kratšie ukončenie tela vŕtačky, takže po jeho výmene to nebude problém.

Je to úplne jednoduché. Zoberieme si kombinovacie kliešte, alebo "blitzky," pôvodné ukončenie omotáme handrou alebo najlepšie kusom gumy (zo starej cyklo duše) a kliešťami odtiahneme. Potom naskrutkujeme nové - kratšie - ukončenie a je to. Oska je teraz dostatočne dlhá pre nasadenie skľučovadla. Najlepšie to vidieť na obrázkoch:

.

Pôvodný stav - na vŕtačke je od výroby nasadené príliš dlhé ukončenie, takže z nej trčí iba krátka oska vhodná len pre uchytenie klieštin.

 .

 Ukončenie omotáme handrou alebo gumou, uchopíme kliešťami a odskrutkujeme.

 

 

.

Nasadíme nové - menšie - ukončenie a môžeme používať skľučovadlo. Z obrázkov je zrejmé ako sa zväčšila dĺžka osky po výmene.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info