tel: +421 903 709 305

Späť

Dve krásky s ostrými zubami

Pridané: 14.3.2012 20:43:00 Počet zobrazení: 5670

14 Marec 2012

Žiaľ chlapi, tento článok nebude o dvoch topmodelkách z rodu upírov, ktoré so zavretými ústami vyzerajú celkom k svetu. Bude o dvoch strojoch, ktoré boli stvorené na rezanie - dekupírovacie píly PROXXON.

Dve krásky s ostrými zubami

Každý, kto sa venuje RC modelárstvu, stavbe modelov lodí z dreva, elektronike, výrobe drevených hračiek, reklame a podobne sa časom určite stretne s potrebou rezania doskovitých materiálov - preglejka, kartón, dosky plošných spojov, plastové platne, balza atď. Dá sa to samozrejme robiť ručnou lupienkovou pílkou, ale táto činnosť je zdĺhavá a hlavne nepresná. Po nejakom čase to prestane baviť aj najväčších vytrvalcov.

Proxxon vyrába na to určené dekupírovacie píly: DS 230/E a DSH.

Dalo by sa hovoriť o menšej a väčšej sestre. Pokiaľ uvažujete nad kúpou dekupírovacej píly Proxxon, tak tento článok vám má v rozhodovaní pomôcť.

 

Menšia dekupírka DS 230/E je kvalitný hobby stroj. Umožňuje regulovať rýchlosť kmitov pílového listu. Dá sa do nej uchytiť bežný pílový list, aký sa používa v ručných lupienkových pílkach. Vyloženie 300mm stačí na väčšinu prác (vyloženie - vzdialenosť medzi listom a ramenom stroja). Ako stvorená napríklad pre lodných, alebo RC modelárov. Deti (samozrejme pod dohľadom dospelej osoby) si môžu vyrezávať z preglejky drevené hračky. Vďaka uholníku sa dá bez problémov rezať aj pod rôznymi uhlami. Malá a skladná!

 

Väčšia dekupírka DSH je už určená pre tých, ktorí to s touto činnosťou myslia naozaj vážne. Patrí do kategórie poloprofesionálnych strojov, takže ju môžeme využiť napríklad aj pri výrobe drevených hračiek vo väčších množstvách. Pre jej robusnosť si ju jednoducho zamiluje každý "dekupírkar." Hmotnosť 20kg nám garantuje, že sa už jedná o poriadny kus železa. Vyloženie je  400mm, takže sa dajú opracovať aj väčšie predmety. Stroj nemá možnosť plynulej regulácie otáčok - dá sa však prepínať medzi dvoma rýchlosťami. To vyhovuje prakticky pre akúkoľvek prácu.

Upneme do nej jednak bežné pílové listy, ako aj listy s priečnym kolíkom - lepší záber pri náročnejších materiáloch.

Stôl je sklopný až do uhla 45°. Na tak veľký stroj mimoriadne tichý chod.

 

Zhrnutie - Obe dekupírky sú kvalitné stroje, ktoré si plne zastanú prácu pre ktorú boli vyrobené. Menšia DS 230/E je určená pre všetkých kutilov a modelárov, prípadne na občasnú výrobu reklám.

Väčšia DSH je stroj do menšej výroby, alebo pre náročných domácich majstrov. Je to výkonný pracant robusnej konštrukcie. Pre jej rozmery však treba nájsť vhodné a stále miesto, pretože do skrine ju po práci len tak neschováte.

DS 230/E vs DSH

DS 230/E vs DSH

DS 230/E vs DSH

DS 230/E vs DSH

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie